Kaip visuomenė klaidinama?

Kaip visuomenė klaidinama?

Nuotrauka: Kataryna Šterna

Melai ir klaidinga informacija apie vilkų medžioklę Latvijoje

Socialinėje svetainėje „Facebook“ gamtos gynėjas Andrejus Gaidamavičius tvirtina, kad Latvijoje vilkai reguliariai medžiojami ne pagal leistiną sezoną, o medžiotojai bando įteisinti vasarą sumedžiotų vilkų kailį ir trofėjus, išsaugodami juos iki sezono pradžios.

“Buvo atrasta, kad dalis “rudenį” nušautų vilkų buvo dar su vasariniu kailiu. Žieminis kailis, žinoma, geresnis, bet rask tu man medžiotoją, kuris nepasinaudos pasitaikiusia proga iššauti į vilką. Juk niekas nemato, ką jis ten savo tame bokštelyje vasarą iš tiesų medžioja – ar Lietuvą gelbėja nuo invazinių jenotų, ar kiaulių ūkius nuo marą platinančių šernų, ar tiesiog šauna į viską kas juda. Mes jau seniai sakėm ministerijai, kad reikia tikrinti kailius. Bet kai pati ministerija suinteresuota išnaikinti kuo daugiau vilkų, tai jie tyliai laimina tą brakonieriavimą,” rašo gamtosaugininkas.

Akivaizdu, kad šioje situacijoje Andrejus Gaidamavičius tikisi, kad niekas Lietuvoje nesupranta latvių kalbos ir nežino Latvijos medžioklės taisyklių. Tada čia yra oficiali informācija – Latvijoje vilkų medžioklės sezonas prasideda liepos 15 d. Ir baigiasi kovo 31 d. Latvijoje vilkus pradeda medžioti vasarą.

Medžiotojams nėra reikalo pažeisti įstatymą ir bandyti legalizuoti vasarą sumedžiotus vilkus.

Atsižvelgdami į skleidžiamą klaidingą informaciją, bandymus apšmeižti Latvijos medžiotojus ir panaudoti šią situaciją, kad suklaidinti Lietuvos gyventojus apie vilkų medžioklę kaimyninėje šalyje, susisiekėme su Latvijos valstybinės miškų tarnybos Medžioklės skyriaus vedėju Walteriu Lūsi: “Latvijoje nustatytas reikalavimas nedelsiant pranešti apie kiekvieną sumedžiotą vilką, mobiliuoju telefonu atsiunčiant nuotrauką, kurioje nurodytas laikas ir koordinatės, nekeičiant nuotraukos detalių.”

Latvijos medžiotojai sulaukė lygiai tokių pat priekaištų ir užuominų apie vilkų brakonieriavimą, todėl buvo įvesta griežta pranešimo sistema. Tačiau pagrindinis skundas buvo tas, kad medžiotojai jų nemedžiojo ir nurašė … “Tegu niekas neturi galimybės šmeižti medžiotojų ir sabotuoti jų darbo dabar medžiotojai turi nufotografuoti patį vilką, jo dantis, surašyti kelis protokolus, kuriuos per trumpą laiką reikia pateikti miškininkystei,” pabrėžė Latvijos valstybinės miškų tarnybos atstovas.

Walteras Lūsis paaiškino, kad inspektoriai neužfiksavo, kad kas nors norėjo įteisinti anksčiau sumedžiotą vilką. “Sezono pradžioje daugiau dėmesio skiriame sumedžiotų vilkų kailių patikrinimui. Pirmieji sumedžioti gyvūnai tikrinami intensyviau. Bet jūs galite pasakyti! Vasarą gyvūnų neišgelbėsite ir odos nefotografuosite atskirai “, – apibendrino Walteris Lūsis.

Latvijoje vilkų DNR tyrimai ir kiti duomenys renkami apie 20 metų. Lietuvoje šie tyrimai pradėti tik prieš trejus metus. Mokslininkai mano, kad ir šių metų duomenys yra neišsamūs. Šiemet buvo paskelbta, kad Lietuvoje gyvena mažiausiai 54 vilkų šeimos. Ne mažiau!

Pažymėtina, kad apskaitos duomenys yra neišsamūs, nes keletą metų nebuvo sniego ir nebuvo įmanoma stebėti pėdsakų. Tai reiškia, kad vilkų populiacija gali būti daug didesnė, ką įrodo ūkininkams padaryta žala ir medžiotojų pastebėjimai.

Papildomaji informācija

Taigi, kaip jau minėta, vilkų medžioklės sezonas Latvijoje prasideda tuo metu, kai žala ūkiniams gyvūnams yra didžiausia – liepos 15 d.

Šiuo metu, kaip ir keliais ankstesniais sezonais, leidžiama sumedžioti 280 vilkų.

Šiuo metu yra sumedžioti 186 egzemplioriai.

52% Latvijos teritorijos užima miškas. Lietuvoje jų yra 33 proc.

Oficialiai apskaičiuota, kad Latvijoje gyvena apie 1500 vilkų.

MEDZIOKLE