Molėtų rajone ūkininkaujantis Edvinas Jurgelėnas jau nebežino kaip apsiginti nuo vilkų. Pirmadienį probleminė vilkų gauja išpjovė net 46 ėriukus. „Tai jau ketvirtas vilkų išpuolis nuo rugpjūčio mėnesio“, – sako Edvinas, pabrėždamas, kad iš 400 avių bandos vilkai iki vakar buvo papjovę 70 ėriavedžių ir ėriukų.

„Po vakar iš 56 ėriukų papjauti 43. Dešimt liko gyvų. Tris teko pačiam papjauti, nes nebeišgyventų. Jau nebežinau, kaip toliau ūkininkauti. Pasakiau medžiotojams, o jie tik juokiasi. Nieko negali padaryti, nes vilkų medžioklės sezonas dar neprasidėjo“, – pasakojo ūkininkas.

Žemdirbys tikino, kad vilkai visiškai pasidarė bebaimiai. „Nekalbu apie aptvarus, elektrinius piemenis. Viską jie įveikia. Turiu du šunis, bet rezultatą žinote. Kasdien deginame laužus, palieku automobilį su garsiai įjungta muzika. Pravažiuoja traktorius. Vilkai nieko nebijo“, – akcentavo E. Jurgelėnas.

Jo valdose dabar sukrauta išpjautų ėriukų krūva. „Dalies dar ieškom. Bet jau temsta, tad bandysim ieškoti kitur. Yra čia netoliese raistas. Matėme, kad ten krankliai būriuojasi. Veikiausiai ten rasime dalį gyvulių“, – vylėsi ūkininkas, akcentuodamas, kad vis dar ieško išsilakščiusių avių.

Paklaustas, ką norėtų pasakyti „Baltijos vilko“ atstovams ir kitiems gyvūnų mylėtojams, E. Jurgelėnas trumpai pagalvojo ir pasakė, jog nieko nenorėtų sakyti. Girdi, pastarieji vis tiek nesuprastų ūkininko rūpesčių.

„Žinote, stengiamės ne šiaip sau. Auginame gyvulius ekologiškai. Pievas „šienauja“ tos pačios avys. Bet ką daryti dabar“, – retoriškai klausė Edvinas.

Ūkininkas viliasi, kad spalio 15-ąją prasidėsianti vilkų medžioklė galbūt padės sumedžioti probleminę vilkų gaują. Tam jis specialiai nusamdė specialistą, kuris pakels į dangų droną su termovizoriumi. „Galbūt pavyks užfiksuoti, kur tie vilkai yra“, – viliasi žemdirbys. Jo nuomone, vilkus reikėtų medžioti ištisus metus be jokių limitų. Tik tokiu atveju vilkai ims vengti žmogaus.

agroeta