KAUNO REGIONE – BRAKONIERIAVIMO ATVEJIS.

KAUNO REGIONE – BRAKONIERIAVIMO ATVEJIS

Kauno regione fiksuoti ir medžioklės taisyklių pažeidimai. Praėjusią savaitę per Kluoniškių kaimo apylinkėse surengtą pasalą buvo atpažintas anksčiau ne kartą už medžioklę draudžiamais įrankiais baustas asmuo, bandęs iš metalinės kilpos išimti sučiuptą stirnos patiną. Tiesa, įtaręs, jog yra stebimas, asmuo greitai pasišalino iš įvykio vietos.Kaip paaiškėjo pareigūnams apžiūrėjus teritoriją, pažeidėjas draudžiamu būdu sugavo stirnos jauniklį ir suaugusį patiną, o iš viso buvo pastatęs net 22 metalines kilpas bei 2 galūninius spąstus.

Kadangi aplinkosaugininkams asmens sulaikyti pažeidimo padarymo vietoje nepavyko, Kauno gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai susisiekė su policijos pareigūnais ir nuvyko į pažeidėjo namus. Asmens namuose ir ūkiniuose pastatuose buvo rasta dar 20 paruoštų metalinių kilpų bei kontrabandinių cigarečių.

Už medžioklę draudžiamais įrankiais pažeidėjui gresia bauda nuo 600 iki 1700 eurų kartu su kilpų konfiskavimu. Taip pat  jam reikės atlyginti 2056 eurų gamtai padarytą žalą už draudžiamais įrankiais sumedžiotus laukinius gyvūnus.

AAD primena, kad medžioklė naudojant kilpas yra griežtai draudžiama, nes tai gyvūnams sukelia itin skausmingą mirtį. Patekę į kilpą jie patiria įvairius kūno sužalojimus ir kankinasi, kol nusilpę nugaišta.

Pagal  MISKE.LT