Aplinkos ministras: šiemet stabdome medžioklę Punios šile

Aplinkos ministras: šiemet stabdome medžioklę Punios šile

Ketvirtadienį gamtininkams įteikus peticiją Vyriausybei dėl Punios šilo išsaugojimo, aplinkos ministras Kęstutis Mažeika teigia, kad šiemet viename vertingiausių Lietuvos miškų stabdoma medžioklė.

„Šiemet mes medžioklę visiškai stabdome Punios šile. Vertinsime gyvūnų populiacijos būklę ir galimą žalą medynams. Medžioklės Punios šile šį sezoną tikrai nebus. Sezonas yra nuo spalio 15 d. ir būtent nebus skelbiami aukcionai ar konkursai į tas medžioklės vietas. Sezonas tęsiasi iki balandžio 15 d.“, – BNS sakė ministras.

reklama

Gamtininkai ir visuomenininkai ketvirtadienį įteikė Vyriausybei peticiją su beveik 15 tūkst. parašų dėl Punios šilo išsaugojimo, taip pat atvirą laišką prezidentui Gitanui Nausėdai, Seimui, Vyriausybei ir Aplinkos ministerijai.

Šiuos veiksmus inicijavusio Baltijos aplinkos forumo vadovai taip pat pranešė apskundę teismui aplinkos ministro K. Mažeikos birželio viduryje pasirašytą įsakymą stabdyti Punios šilo rezervato plėtrą. Ministras teigia, kad tai – viešųjų ryšių akcija.

„Tai – asmeninė viešųjų ryšių akcija, nes dėl viešojo intereso gynimo gali kreiptis bet kuris vietos ar Lietuvos gyventojas, kuriam siekiama uždrausti lankytis Punios šile“, – teigė ministras.

reklama

Pasak K. Mažeikos, praėjusią savaitę įvertinta Punios šilo medynų būklė ir nustatyta, kad kenkėjų paveiktiems eglynams gresia pavojus.

„Konstatavome, kad 2018 m., kai buvo ministro įsakymu uždrausti sanitariniai kirtimai dėl kinivarpų pažeistų medžių, per tuos metus, kol nevyko kirtimai, kinivarpos apėmė dvigubai didesnius medynų plotus. Jeigu nieko nedarysime, specialistai teigia, kad dabar esantis beveik 24 proc. eglynų plotas yra pasmerktas žūti“, – sakė K. Mažeika.

Jo teigimu, šiuo metu su specialistais derinamas priemonių planas, kokiu būdu susitvarkyti su šia problema. Taip pat, pasak K. Mažeikos, kalbama su specialistais ir dėl rezervato plėtros.

„Kalbamės su specialistais, gavome peticiją, bus tai įvertinta ne emocijomis, o specialistų įžvalgomis. Turime maksimaliai konsultuotis, kad būtų apsaugoti eglynai ir kiti medynai nuo pažeidimų“, – teigė aplinkos ministras.

Jis Punios šilo rezervato plėtrą sustabdė birželio viduryje. Punios šilas užima daugiau nei 2,7 tūkst. hektarų teritoriją, o rezervatas šiuo metu yra 457 hektarų plote. Rezervatą planuota išplėsti iki beveik 2,2 tūkst. hektarų.

reklama

Alytaus rajone Nemuno kilpos gaubiamas Punios šilas yra vienas vertingiausių Lietuvoje plytinčių miškų masyvų. Jis yra Europos ekologinio tinklo „Natura 2000“ dalis.

Jame gausu šimtamečių gamtos paminklais paskelbtų ąžuolų ir kitų medžių, taip pat čia randama daugiau nei 100 į Raudonąją knygą įrašytų augalų ir gyvūnų rūšių.

Informacija  ALFA.LT